Кумкват

Кумкват, або кумкват (лат. Fortunella) – це дрібний цитрусовий фрукт, який має свої власні особливості та характеристики.

Кумквати – це дуже маленькі фрукти, зазвичай всього 2-4 см в довжину.

Одна з особливостей кумкватів полягає в тому, що їх можна споживати цілком, включаючи шкірку та насіння. Шкірка навіть є солодкою і ароматною.

Кумквати мають приємний, солодкий-кислий смак, схожий на суміш апельсина та лайму. Вони також мають приємний аромат.

Кумкват

Харчова цінність та калорійність

Ось приблизна харчова цінність кумкватів на 100 грамів:

 • Енергетична цінність: 71 ккал
 • Вуглеводи: 16,8 г
 • Цукри: 9,4 г
 • Дієтичні волокна: 6,5 г
 • Білки: 1,9 г
 • Жири: 0,9 г
 • Вітамін C: 43,9 мг (приблизно 73% від денної норми)
 • Вітамін А: 290 мкг (приблизно 32% від денної норми)
 • Калій: 186 мг
 • Фолієва кислота: 17 мкг

Кумквати відзначаються своєю високою вмістом вітаміну C.

Користь та шкода для організма

Кумквати мають кілька корисних властивостей для організму, але також потрібно враховувати деякі обмеження.

Користь

 1. Вітаміни та мінерали: Кумквати містять вітамін C, вітамін A, калій, фолієву кислоту та інші корисні речовини, які підтримують здоров’я імунної системи, шкіри, очей та серця.
 2. Антиоксиданти: Вони багаті антиоксидантами, які захищають клітини від пошкоджень вільними радикалами і можуть знижувати ризик хронічних захворювань.
 3. Дієтичні волокна: Вони містять дієтичні волокна, які підтримують здоров’я шлунково-кишкового тракту, полегшують травлення і контролюють апетит.
 4. Низькокалорійність: Кумквати мають низьку кількість калорій, що робить їх відмінним вибором для тих, хто слідкує за своєю дієтою.

Шкода:

 1. Алергія: Як і інші цитрусові фрукти, кумквати можуть спричиняти алергічну реакцію у деяких людей. Якщо у вас є алергія на цитрусові або інші алергічні реакції, краще утриматися від споживання кумкватів.
 2. Велика кількість: Якщо ви споживаєте кумквати у великих кількостях, це може призвести до перенасичення вітамінами або розладів шлунково-кишкового тракту.
 3. Висока кислотність: Кумквати мають високу кислотність, і це може бути проблемою для людей з виразковими захворюваннями або чутливим шлунком.

Біологічна класифікація

Царство: Рослини (Plantae)

Відділ: Покритонасінні (Angiosperms)

Порядок: Сапіндоцвіті (Sapindales)

Родина: Рутові (Rutaceae)

Рід: Fortunella

Географічне походження

Кумквати (Fortunella) походять з Південно-Східної Азії, а саме з Китаю та Індонезії. Ці рослини відомі своєю стійкістю до тропічного і субтропічного клімату і були вирощені та поширені в інших регіонах світу завдяки своєму смачному фрукту.

В кінці 19 століття кумквати були вперше інтродуковані до Європи та Північної Америки, і вони стали популярними завдяки своєму незвичайному смаку та декоративному вигляду. Тепер вони вирощуються в різних тропічних та субтропічних регіонах світу, включаючи США, Індію, Індонезію, Бразилію, Австралію та інші країни.

Специфічні види кумквату, такі як японський кумкват (Fortunella japonica) та кумкват Мейера (Fortunella margarita), також можуть мати власні місця походження та географічне поширення, але вони загалом родом з Південно-Східної Азії.

Використання

Кумквати (Fortunella) мають різноманітні способи використання через свій особливий смак і декоративний вигляд.

 1. Кумквати можна їсти в свіжому вигляді, включаючи шкірку і насіння. Вони мають солодкий-кислий смак і приємний аромат, який робить їх популярними як смачну закуску.
 2. Кумквати використовують для приготування десертів, таких як пироги, пудинги, креми та сорбети. Вони додають солодкий смак і аромат до цих страв.
 3. Кумквати часто використовують для приготування джемів, мармеладів і конфітюрів. Їхні маленькі розміри і їстівна шкірка роблять їх ідеальними для цих консервованих виробів.
 4. Кумквати можна додавати в чай, коктейлі, лимонад і інші напої для покращення смаку і аромату.
 5. Кумквати часто використовуються як прикраса для страв і десертів завдяки своєму яскравому вигляду.
 6. Кумквати можна використовувати для приготування соусів і маринадів для м’яса, риби та птиці. Вони додають солодкий-кислий смак і освіжаючий аромат до страв.
 7. Завдяки своєму привабливому вигляду кумквати іноді використовуються в декоративних композиціях, квіткових букетах та на різдвяних ялинках.

Загалом, кумквати можуть бути смачним і креативним додатком до різних страв і напоїв, а також служити як декоративний елемент.