Е128

Харчова добавка з кодом Е128 називається Червоний 2G.

Основні властивості, колір та формула даної добавки наступні:

  • Основний колір: Червоний.
  • Хімічна формула: C20H12N2O2S2Na2.

Червоний 2G (Е128) використовується як барвник у харчовій промисловості для надання червоного кольору продуктам. Він може застосовуватися у напоях, кондитерських виробах, морозиві, солодощах, сокових напоях, желейних продуктах та інших продуктах харчування.

Застосування Червоного 2G пов’язане з його здатністю надавати насичений червоний колір продуктам. Він додається до харчових продуктів з метою поліпшення їх зовнішнього вигляду та привабливості для споживачів.

Шкода для організму

Щодо можливої шкоди для організму людини, Червоний 2G (Е128) є предметом обговорень і досліджень. Деякі дослідження на тваринах показали можливі негативні ефекти, такі як токсичність для печінки та нирок. Однак, наразі немає достатніх наукових доказів для встановлення конкретних шкідливих ефектів у людини при вживанні Червоного 2G.

Заборона

У різних країнах існують різні підходи до регулювання вживання Червоного 2G. Наприклад, у Європейському союзі цей барвник дозволено використовувати в харчовій промисловості. Однак, у деяких країнах, таких як США та Канада, використання Червоного 2G заборонено.

Важливо зазначити, що безпека та регулювання харчових добавок можуть різнитися в різних країнах. Для отримання точної інформації про статус та регулювання Червоного 2G (Е128) в конкретній країні рекомендується звернутися до відповідних органів влади або організацій, що займаються контролем якості продуктів харчування.

Загалом, використання харчових добавок, включаючи барвники, повинно дотримуватися встановлених норм та рекомендацій, а також керуватися принципом “мінімальної потреби”. Регулярне оновлення інформації про безпеку та регулювання харчових добавок є важливим для забезпечення безпеки споживачів.