Е123

Харчова добавка з кодом Е123 називається Амарант.

Основні властивості, колір та формула даної добавки наступні:

  • Основний колір: Червоний.
  • Хімічна формула: C20H11N2Na3O10S3.

Амарант (Е123) використовується як барвник у харчовій промисловості для надання червоного кольору продуктам. Він може використовуватися у напоях, кондитерських виробах, десертах та інших продуктах.

Шкода для організму

Щодо шкоди для організму людини, Амарант (Е123) вважається потенційною небезпечною добавкою. Існує деяка контроверзія щодо його безпеки. В деяких дослідженнях було показано, що великі дози Амаранту можуть мати негативний вплив на органи травлення, а також викликати алергічні реакції у деяких людей. Однак, в деяких країнах, таких як США та Європейський союз, Амарант (Е123) був заборонений через потенційну шкоду для здоров’я.

Заборона

У багатьох країнах Амарант (Е123) вже заборонений або обмежений у використанні у харчовій промисловості. Наприклад, його використання заборонене в Європейському союзі, США, Канаді та багатьох інших країнах. Однак, в інших країнах він може бути дозволений або обмежений залежно від конкретних правил та нормативів.

Важливо зазначити, що інформація про безпеку та регулювання харчових добавок може змінюватися з часом, тому рекомендується звертатися до офіційних джерел або органів влади для отримання актуальної інформації