Е120

Е120, також відомий як кошенилля, є харчовою добавкою, яка використовується як барвник.

Основні властивості та формула

  • Кошенилля (Е120) належить до класу кармазинів.
  • Хімічна формула кошениллі: C22H16N2O9.
  • Кошенилля має червоний колір.

Шкода для організму людини

Хоча кошенилля вважається безпечною для багатьох людей, у деяких осіб можуть спостерігатися алергічні реакції на цей барвник. Іноді його споживання може призвести до гіперактивності та ускладнення симптомів астми у деяких осіб, особливо у дітей.

Заборона

Застосування Е120 дозволене у багатьох країнах, включаючи країни Європейського Союзу та Сполучені Штати. Проте деякі країни можуть мати обмеження щодо використання цього барвника або вимагати обмеження його максимальної дози. Наприклад, в Японії кошенилля заборонене.

Застосування

  • Кошенилля використовується в харчовій промисловості для забарвлення продуктів, таких як кондитерські вироби, напої, морозиво, соки, желе та інші продукти, де потрібне червоне забарвлення. Він також може використовуватися в косметичних і фармацевтичних продуктах.

Проте важливо зазначити, що безпека харчових добавок може бути предметом постійного оновлення і перегляду регуляторними органами. Рекомендується ознайомитися з етикетками продуктів і звернутися до фахівця з харчування або лікаря, якщо у вас є конкретні питання або сумніви щодо використання харчових добавок.