Яблучний сік

Яблучний сік є популярним напоєм, який люди вживають для збереження здоров’я та отримання корисних речовин. У цій статті будуть розглянуті корисні властивості яблучного соку, його можливі шкідливі наслідки та рекомендації щодо його вживання.

Яблучний сік містить велику кількість вітамінів та мінералів, таких як вітамін С, калій, магній та фолієва кислота. Ось деякі з корисних поживних речовин, які можуть бути знайдені в яблучному соку:

 • Вітамін С: яблучний сік є хорошим джерелом вітаміну C, який може зміцнити імунну систему та захистити організм від окислювального стресу.
 • Калій: Містить велику кількість калію, що може допомогти підтримувати здоров’я серця та контролювати кров’яний тиск.
 • Магній: яблучний сік також містить магній, який може допомогти регулювати рівень цукру в крові та зменшити ризик виникнення деяких захворювань, таких як діабет.
 • Фолієва кислота: Містить фолієву кислоту, яка є важливою для розвитку плода під час вагітності та може зменшити ризик виникнення деяких вад розвитку.

Яблучний сік калорійність

100 грамів яблучного соку містить близько 40 ккал.

Калорійність яблучного соку може трохи варіюватися залежно від:

 • Сорту яблук: Різні сорти яблук можуть мати трохи різну калорійність.
 • Способу приготування: Свіжовичавлений сік може мати трохи меншу калорійність, ніж пастеризований або концентрований.
 • Додавання цукру: Додавання цукру до яблучного соку значно збільшує його калорійність.
 • Наявності м’якоті: Яблучний сік з м’якоттю, як правило, трохи калорійніший, ніж сік без м’якоті.

Корисні властивості яблучного соку

 1. Багато вітамінів та антиоксидантів: Містить велику кількість вітамінів С та Е, які підтримують імунну систему та захищають від вільних радикалів, що можуть пошкодити клітини тіла.
 2. Знижує ризик розвитку захворювань: Регулярне вживання яблучного соку може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, деяких видів раку та цукрового діабету.
 3. Поліпшує травлення: Яблучний сік містить пектин, який може допомогти поліпшити травлення та знизити ризик розвитку запалення шлунка.
 4. Допомагає виводити токсини: Містить антиоксиданти, які допомагають вивести токсини з організму.
 5. Покращує пам’ять та концентрацію: Містить кальцій та вітамін С, які сприяють покращенню пам’яті та концентрації.

Шкідливі наслідки вживання яблучного соку

 1. Високий вміст цукру: Яблучний сік містить велику кількість цукру, що може бути шкідливим для людей з діабетом або тим, хто намагається знизити вагу.
 2. Яблучний сік може бути шкідливим для зубів. Якщо ви часто п’єте його то це може призвести до пошкодження зубної емалі та розвитку карієсу. Яблука містять цукор та кислоту, які можуть пошкодити зуби, особливо якщо вони не миті після споживання соку.
 3. Яблучний сік може бути небезпечним для людей з певними хронічними захворюваннями. Наприклад, може підвищити рівень калію в крові, що може бути небезпечним для людей з хворобами серця або нирок.
 4. Може бути небезпечним для людей, які мають алергію на яблука. У такому випадку споживання яблучного соку може призвести до розвитку алергічної реакції, яка може бути небезпечною для здоров’я.

Узагалі, яблучний сік є корисним та поживним напоєм, який може допомогти зберегти здоров’я та зміцнити імунну систему. Однак, як і з будь-яким продуктом, важливо дотримуватися розумних розмірів та не забувати про можливі наслідки зловживання.

Для збереження корисних властивостей яблучного соку важливо дотримуватися правильного способу його приготування. Найкраще вживати свіжий, непресований сік, приготовлений зі свіжих яблук. Якщо використовується пресований сік, то важливо відразу після його отримання вживати його, оскільки він може швидко втратити багато корисних властивостей.

Також важливо дотримуватися розумних меж споживання яблучного соку. Хоча сік містить багато корисних речовин, він також містить велику кількість цукру. Якщо споживати велику кількість яблучного соку, то це може призвести до збільшення рівня цукру в крові та розвитку ожиріння.

Отже, яблучний сік може бути корисним напоєм, який містить багато корисних речовин та може допомогти зміцнити імунну систему, поліпшити травлення та зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Однак, важливо дотримуватися розумних розмірів споживання та правильного способу його приготування, щоб уникнути можливих наслідків зловживання.