Апельсиновий сік

Апельсиновий сік – це один з найпопулярніших соків у світі. Він має свіжий, приємний смак та багатий на вітаміни та мінерали.

Апельсини багаті на вітамін С, який допомагає підтримувати імунну систему та забезпечує нам необхідну дозу антиоксидантів.

У даній статті ми розглянемо як користь, так і шкоду апельсинового соку та розкажемо, як його правильно вживати для досягнення максимального ефекту.

Калорійність апельсинового соку

100 грамів апельсинового соку містить близько 47 ккал.

 • Свіжовичавлений апельсиновий сік: 47 ккал/100 г
 • Пастеризований апельсиновий сік: 49 ккал/100 г

Є джерелом вітаміну C, калію, фолієвої кислоти та антиоксидантів. Крім того, він містить мінімальну кількість жиру та нічого не містить насичених жирів. 100 мл апельсинового соку містять приблизно:

 • Білки: 0,7 г
 • Жири: 0,2 г
 • Вуглеводи: 11,5 г
 • Фібри: 0,2 г
 • Цукри: 9,4 г
 • Вітамін C: 50 мг (56% від РК*)
 • Калій: 200 мг (4% від РК*)
 • Фолієва кислота: 30 мкг (8% від РК*)

Користь апельсинового соку

 1. Вітаміни та мінерали: Апельсиновий сік містить велику кількість вітамінів та мінералів, таких як вітамін С, вітамін А, калій та фолієва кислота. Вітамін С, на думку багатьох дослідників, має антиоксидантні властивості, які допомагають знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань та раку.
 2. Підвищення енергії: Містить вуглеводи, які є джерелом енергії для нашого організму. Випивши склянку соку вранці, можна отримати енергію на весь день.
 3. Покращення пам’яті та концентрації: Містить флавоноїди, які можуть покращити пам’ять та концентрацію.
 4. Допомога у зниженні ваги: Містить мало калорій та велику кількість води, тому він може допомогти у зниженні ваги.
 5. Покращення здоров’я шкіри: Вітамін С, який міститься в апельсинах та апельсиновому соку, допомагає у збереженні здоров’я шкіри, збільшує вироблення колагену та сприяє зменшенню пігментних плям.
 1. Допомога у попередженні запалення: Містить антиоксиданти та поліфеноли, які можуть допомогти у попередженні запалення.
 2. Підвищення імунітету: Вітамін С, який міститься в апельсинах та апельсиновому соку, підвищує імунітет та допомагає організму боротися з інфекціями та захворюваннями.

Шкода апельсинового соку

 1. Високий вміст цукру: Апельсиновий сік містить велику кількість цукру, який може сприяти збільшенню рівня глюкози в крові. Це може бути небезпечно для людей з діабетом та іншими захворюваннями.
 2. Зниження кислотності шлунка: Апельсиновий сік містить кислоту, яка може знижувати кислотність шлунка. Це може призвести до погіршення травлення та інших проблем зі шлунком.
 3. Вміст пестицидів: Апельсиновий сік може містити залишки пестицидів, які можуть бути шкідливими для здоров’я. Тому важливо купувати органічний апельсиновий сік або промивати апельсини перед вживанням.
 4. Вміст ацидульфату калію: Може містити ацидульфат калію, який може бути шкідливим для людей з захворюваннями нирок.

Як правильно вживати апельсиновий сік

 1. Обмежте кількість: Великі кількості апельсинового соку можуть бути шкідливими для здоров’я. Рекомендована денна доза апельсинового соку – не більше 240 мл.
 2. Вибирайте свіжий сік: Найкраще вживати свіжий апельсиновий сік, приготовлений самостійно зі свіжих апельсинів, оскільки він містить більше корисних речовин та менше консервантів та цукру.
 1. Враховуйте індивідуальні особливості: Людям з діабетом, захворюваннями шлунка та нирок слід обмежувати вживання апельсинового соку.
 2. Купуйте органічний сік: Органічний апельсиновий сік містить менше пестицидів та інших хімічних речовин, тому він є безпечнішим для здоров’я.
 3. Додавайте до салатів та інших страв: Можна використовувати як інгредієнт у салатах та інших стравах. Це додасть смаку та корисні властивості вашим стравам.

Висновок

Апельсиновий сік – це корисний напій, який містить багато вітамінів та інших корисних речовин. Вживання апельсинового соку може допомогти у попередженні серцево-судинних захворювань, покращенні зору, зменшенні запалення та пігментних плям, підвищенні імунітету та багатьох інших корисних ефектів. Однак, вживання великих кількостей апельсинового соку може бути шкідливим для здоров’я через високий вміст цукру та інших факторів. Тому важливо обмежувати кількість вживання апельсинового соку та враховувати індивідуальні особливості.