Цитрусові фрукти

Цитрусові фрукти – це рослини, які належать до родини рутових (Rutaceae) та містять в собі значну кількість вітаміну С, каротину, флавоноїдів та інших корисних речовин для здоров’я людини.

До цитрусових фруктів відносять:

Біологічна класифікація цитрусових фруктів на основі систематики рослин може бути наступною:

Царство: Рослини (Plantae)


Відділ: Покритонасінні (Angiosperms)


Підклас: Розиди (Rosids)

Ряд: Сапіндоцвіті (Sapindales)


Родина: Рутові (Rutaceae)

Підродина: Цитрусові (Aurantioideae)

Види: Апельсин (Citrus sinensis), Лимон (Citrus limon), Лайм (Citrus aurantifolia), Грейпфрут (Citrus paradisi), Мандарин (Citrus reticulata), Помело (Citrus maxima), Кумкват (Citrus japonica)

Цитрусові фрукти походять з південно-східної Азії, де в дикій природі зростали такі рослини, як цитрон, лимон та памело. З часом ці рослини були приручені людьми і поширені в різні краї світу.

Наприкінці 15 століття європейці почали активно торгувати цитрусовими фруктами з Азії, а згодом вони стали популярні у Європі та США. Наприклад, апельсини були ввезені до Америки із Європи в 1493 році Колумбом.

У XX столітті вчені розробили нові сорти цитрусових, такі як грейпфрут, який був створений шляхом хрещення апельсина та помело. Сьогодні цитрусові фрукти вирощуються в багатьох країнах світу, включаючи Іспанію, Італію, Бразилію, США та Китай.

Країни що вирощують

Цитрусові фрукти є одними з найбільш поширених фруктів у світі і вирощуються в багатьох країнах. Основні країни-виробники цитрусових фруктів на сьогоднішній день включають:

  1. Бразилія – найбільший світовий виробник апельсинів і другий найбільший виробник грейпфрутів.
  2. Китай – найбільший виробник мандаринів і помело.
  3. Іспанія – провідний виробник лимонів і лаймів у світі.
  4. США – виробництво цитрусових фруктів концентрується переважно в штатах Каліфорнія, Флорида та Техас.
  5. Індія – провідний виробник мандаринів, лимонів і лаймів у світі.
  6. Мексика – виробництво цитрусових фруктів переважно зосереджене у штатах Веракрус та Сіналоа.

Інші країни, такі як Ізраїль, Марокко, Італія, Греція та Туреччина також є виробниками цитрусових фруктів.

Цитрусові фрукти мають багато корисних властивостей, таких як підвищення імунітету, покращення травлення, зниження кров’яного тиску та ризику захворювань серця, а також багато інших переваг для здоров’я людини. Вони також використовуються в кулінарії для створення різноманітних страв та напоїв.