Лайм

Лайм – це цитрусовий фрукт належить до виду Citrus aurantifolia і входить до роду Citrus родини Рутові (Rutaceae).

Цей фрукт дуже схожий на лимон, але має менший розмір та зелений колір.

Лайм

Харчова цінність та калорійність

Приблизна харчова цінність лайма на 100 грамів:

  • Калорійність: близько 30 ккал.
  • Вуглеводи: приблизно 9,2 грама.
  • Цукри: приблизно 1,7 грама.
  • Дієтичні волокна: приблизно 2,8 грама.
  • Білки: приблизно 1,1 грама.
  • Жири: приблизно 0,2 грама.

Лайми також містять вітамін C, кальцій, калій і магній, але в порівнянні з іншими цитрусовими фруктами, вони можуть містити менше цих поживних речовин.

Біологічна класифікація лайма

Клас: Еудікоти (Eudicots)

Підклас: Розиди (Rosids)

Порядок: Мальпігієцвіті (Malpighiales)

Родина: Рутові (Rutaceae)

Рід: Цитрус (Citrus)

Вид: Лайм (Citrus aurantifolia)

Лайм містить велику кількість вітамінів С та А, мінералів та антиоксидантів, які сприяють покращенню здоров’я та зміцненню імунної системи. Також лайм відомий своїми дієтичними властивостями, тому його використовують у програмах харчування для зниження ваги.

Незважаючи на певні ризики, лайм має велику кількість корисних властивостей. Його використовують у кулінарії, для приготування різноманітних страв та напоїв, таких як коктейлі, салати та соуси. Крім того, лайм має ароматичну складову, яка використовується у парфумерії та косметиці.

Користь лайма

Користь лайма полягає в його високому вмісті вітаміну С, який є потужним антиоксидантом та сприяє зміцненню імунної системи. Крім того, він містить вітамін А, калій, кальцій та магній, які підтримують здоров’я кісток, серця та нервової системи.

Також має антибактеріальні властивості та може допомогти у боротьбі з деякими інфекціями та запальними процесами у організмі. Деякі дослідження також показали, що лайм може допомогти у зниженні рівня холестерину в крові та покращенні функцій шлунково-кишкового тракту.

Шкода лайма

Однак, як і у випадку з багатьма іншими продуктами, споживання лайма повинно бути обмеженим та не повинно перевищувати норми. Велика кількість кислоти в лаймі може спричинити погіршення стану шлунку та вивести з рівноваги кислотно-лужний баланс в організмі. Також, у разі зловживання лаймом може виникнути гіперцинтрикоз, який проявляється у вигляді підвищення рівня кальцію в крові.

Крім того, лайм може мати певні негативні наслідки для здоров’я. Велика кількість кислоти в лаймі може призвести до погіршення здоров’я шлунку та зубів. Також, у разі зловживання лаймом може виникнути гіперцинтрикоз, який проявляється у вигляді підвищення рівня кальцію в крові.

Крім того, у разі використання лайма у косметології та догляді за шкірою, слід бути обережним, оскільки неконтрольоване використання лайма може призвести до погіршення стану шкіри, особливо якщо вона чутлива або схильна до подразнення.

Узагальнюючи, лайм є корисним та смачним фруктом, який може бути корисним для здоров’я, якщо його споживати з розумінням та в обмежених кількостях.

Отже, лайм є корисним та смачним фруктом, який можна використовувати у кулінарії, медицині та косметології.