Банан

Банан – це один з найпопулярніших фруктів у світі. Вони є джерелом багатьох корисних речовин і використовуються в різноманітних кулінарних стравах, напоях та десертах. У цій статті ми розглянемо корисні властивості бананів та способи їх використання в їжі.

Зовнішній вигляд

Банани мають довгу циліндричну або сплюснуту форму. Шкірка банана зазвичай жовта або зелена, але може бути інших кольорів, таких як червона або коричнева, в залежності від ступеня дозрівання.

Текстура і смак

М’якоть банана м’яка, солодка та кремова. Вона має приємний фруктовий аромат і солодкий, ніжний смак.

Дозрівання

Банани зазвичай дозрівають на рослині, а потім можуть бути зібрані. Вони стають споживчою готовістю, коли шкірка стає жовтою та м’якою.

Калорійність банана

Приблизна харчова цінність банана на 100 грамів:

 • Калорійність: приблизно 89 ккал.
 • Вуглеводи: приблизно 22,0 грама.
 • Цукри: приблизно 12,2 грама.
 • Дієтичні волокна: приблизно 2,6 грама.
 • Білки: приблизно 1,1 грама.
 • Жири: приблизно 0,3 грама.
 • Вітаміни: банани багаті на вітамін C, вітамін B6 та фолієву кислоту.
 • Мінерали: вони містять калій, магній, мідь та мають невеликий вміст заліза.

Біологічна класифікація

Царство: Рослини (Plantae)

Відділ: Покритонасінні (Angiosperms)

Клас: Однодольні (Monocots)

Родина: Бананові (Musaceae)

Рід: Musa

Корисні властивості бананів

Високий вміст поживних речовин: банан містять багато важливих поживних речовин, таких як калій, вітамін С, вітамін В6, дієтичні волокна та антиоксиданти. Калій допомагає контролювати артеріальний тиск та зберігає здоров’я серця, вітамін С підтримує імунну систему, а вітамін В6 впливає на мозкову діяльність.

Зниження ризику захворювань: вищезгадані поживні речовини в бананах можуть допомогти знизити ризик розвитку деяких захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, діабет та рак.

Зменшення втоми: банани містять карбогідрати, які можуть допомогти збільшити рівень енергії та зменшити втому.

Способи використання бананів

Свіжі банани: свіжі банани можна їсти як самостійну закуску або додавати до салатів та йогуртів. Бананові хліб та кекси: банани можна використовувати для виготовлення хліба та кексів. Додавання бананів робить хліб та кекси більш м’якими та смачними.

Банан

Бананові смузі: банан можна використовувати для приготування різних смузів разом з іншими фруктами, ягодами, молоком або йогуртом. Це може бути чудовим способом отримати необхідну кількість поживних речовин.

Бананові смузі

Бананові чіпси: банани можна нарізати на тонкі кола та сушити в духовці, щоб отримати смачні бананові чіпси. Це може бути чудовою альтернативою звичайним чіпсам.

Бананові чіпси

Бананові панкейки: банани можна використовувати для виготовлення панкейків. Додавання бананів до тіста для панкейків робить їх більш смачними та соковитими.

Бананові панкейки

Географічне поширення

Банани є одними з найпопулярніших фруктів у світі і вирощуються в різних тропічних і субтропічних регіонах.

Основні області географічного поширення бананів включають:

 1. Латинська Америка: Багато бананів вирощується в країнах Латинської Америки, таких як Еквадор, Колумбія, Коста-Рика, Гватемала, Банама, Перу і Домініканська Республіка.
 2. Південна і Південно-Східна Азія: У регіонах, таких як Індія, Філіппіни, Індонезія, В’єтнам і Таїланд, також вирощуються великі кількості бананів.
 3. Африка: Банани вирощуються в багатьох африканських країнах, включаючи Кенію, Уганду, Танзанію і Нігерію.
 4. Карибські і Тихоокеанські острови: Велика кількість бананів вирощується на островах Карибського басейну, таких як Ямайка, Тринідад і Тобаго, Гаїті та Гваделупа.
 5. Помірні регіони: В окремих помірних регіонах, таких як Канарські острови та Овочевий сад Нью-Йорка (США), також вирощуються банани, хоча вони потребують вирощування в тепличних умовах або в закритому ґрунті.

Цікаві факти

 • Банани є одними з найпопулярніших фруктів у світі і їх споживають мільярди людей щодня. Вони перевершили в споживанні інші фрукти, такі як яблука і апельсини.
 • Світове споживання бананів оцінюється в декілька мільйонів тонн на рік. Країни Європи і Північної Америки споживають більше половини всіх бананів.
 • Багато людей думають, що банани ростуть на деревах, але насправді це рослини, які називаються “банановими рослинами” або “банановими пальмами.” Ці рослини є родичами трав’яних.
 • Вирощування бананів є важливою галуззю для багатьох країн, особливо в тропічних регіонах. Це створює тисячі робочих місць і приносить значний дохід в економіку країн-виробників.